Časté dotazy

 

Potisknete můj textil?
Ano, není to problém, doporučuji trička gramáže 160 g/m2 a více. Poslat můžete na adresu v kontaktech, jen mi prosím dejte vědět předem a uveďte dopravci moje telefonní číslo 775 163 974. Bez zavolání se ke mně na dílnu dopravce nedostane.

 

Mohu si u vás objednat textil bez potisku?
Je to možné. U malého množství kusů může být dodání lehce delší - přidám objednávku k další, aby se snížily náklady na dopravu.

 

Kolik stojí potisk triček?
Cena tisku je variabilní. Rád vám zašlu kalkulaci pro konkrétní potisk na váš mail. Cena se odvíjí od počtu kusů a barevnosti tisku.

 

Můžu mít různé druhy textilu pro jeden potisk?
Ano, je možné tisknout třeba na 50 triček a 3 mikiny bez potřeby něco měnit, nebo znovu nastavovat. U kombinace triček a tašek je to trochu jiné, zde je lepší mít od každého alespoň 15 kusů.

 

Jak se starat o textil s potiskem?
Většina produktů má cedulku s pokyny k údržbě, řiďte se primárně dle nich. Obecně se dá říct - Prát naruby, maximálně na 40° C (lépe na 30°), nebělit, vynechat sušičku, nežehlit přes potisk. 

 

Jak mám připravit tisková data?
Vektory v PDF, AI, EPS. Rastry v PSD, PNG bez pozadí, JPEG s 300 DPI. Velikost 1:1. Nejlépe rozdělené na vrstvy dle barev. Barvy určit dle Pantone C, pokud potřebujete přesné odstíny. Když ne, ocením, pokud mi sdělíte, že odstíny nemusí být dokonale přesné. Více o tiskových podkladech píšu v článku Jak připravit data pro sítotisk?

 

Kdy bude zakázka hotová?
Obvykle je hotovo za týden nebo 14 dní. Záleží nejvíce na aktuální výrobní kapacitě. Před Vánoci se termíny obvykle prodlužují.

 

Jaké je minimální množství?
Lze tisknout i jeden kus, jen je nutné počítat s výrazně vyšší cenou. Optimální množství je 20 kusů. U barevnějších tisků doporučuji 30 kusů a více. Větší náklad udělá váš tisk levnější

 

Kde si zakázku vyzvednu osobně?
V Liberci, na adrese U Kolory 302. Je nutné se předem domluvit, orientačně to bude někdy po-pá, 8-17h, ale zejména před Vánoci bývám na dílně k zastižení daleko více, třeba i v sobotu. 

 

Jak mi zásilku doručíte?
Zakázky doručuje výhradně PPL a to přímo k vám na adresu nebo na výdejní místa PPL Parcel shop (což vyjde trochu levněji a nikdo vás nebude nahánět). U některých eshopových produktů, zejména triček s potiskem, je možná Zásilkovna.

 

Na jaké materiály tisknete?
Primárně na (bio) bavlnu, její směsi, nebo papírové produkty.

 

Zakázka není v pořádku, jak mám postupovat? (Reklamace)
Na kvalitě mi velmi záleží, ale sem tam se něco nepovede, či něco přehlédnu. Napište mi prosím mail, nebo zavolejte, domluvíme se na nejlepším možném řešení pro obě strany.

 

Nenašel jsem odpověď na svou otázku.
V tom případě mne kontaktujte.