Tisk fotek? Polotóny!

Ne vždy stačí tisknout nápis. Ne vždy je ideální překreslovat motiv do křivek - vektorů. Jak chceš ale sítotiskem tisknout fotky? 

Sítotisk je technika mnoha možností. Ač se to třeba nezdá, a je na to spousta dotazů, zvládne i velmi jemné detaily. Co je ale pro každý motiv na sítu stejné je to, že všude, kde je nanesena barva, je stejně sytá. Jak tedy dosáhnout různých odstínů i při potisku jednou barvou?

Polotóny, to je oč tu běží.

Princip polotónů spočívá v rozdělení motivu na drobné tečky, které jsou různě velké a rozmístěny různě daleko od sebe, čímž vytvoří pro lidské oko iluzi odstínů. Díky tomu je možné velmi věrně natisknout motiv dle vámi dodané fotografie za příznivou cenu.

tisk-fotek-tetovani

Historie polotónů.

Jak nám internety napoví, první půltóny vznikly již v 19. století, kdy byla v novinách otištěna budova Steinway Hall v roce 1873. Z naší historie si připomeňme velmi známou fotografii z Rudého Práva, kde díky polotónům (a Petru Rýglovi; autor inzerátu) je věrně vyobrazen Ferdinand Vaněk.
vaclav-havel-matesart
Tuto techniku také používal sítotiskový mág Andy Warhol, například při tisku Marylin Monroe. Pojďme ale zpět do sítotiskového ateliéru MatesArt, kde vznikly mnohé polotónové potisky. Vždy záleží na tom, z jaké vzdálenosti se budete dívat.

mafl-potisk-tricek

polotony-potisk

masaryk-tricka-s-potiskem

Pro realizování potisku tohoto typu budete potřebovat kvalitní fotografii, lépe s vyšším kontrastem, kterou pro vás do polotónů připravím. Jednobarevný tisk již od 10 kusů. Neváhejte se na mne obrátit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení